Jak każdy dynamiczny system, gospodarka zależy od kilku zmiennych, których zachowanie jest trudne do przewidzenia. Wszystkie działania wchodzące w skład łańcucha produkcji i konsumpcji produktów i usług wchodzą w interakcje z innymi czynnikami, które mogą wpływać na ich równowagę. Od okoliczności w obrębie samej gospodarki, po wydarzenia społeczne, polityczne, zdrowotne, lokalne, regionalne, globalne czy jakiekolwiek inne. O dziwo, mogą pojawiać się okazje inwestycyjne w czasie spowolnienia gospodarczego; powszechny jest niespodziewany spadek cen różnych aktywów – akcji, obligacji, funduszy, przedsiębiorstw i nieruchomości.
Powody, dla których warto inwestować w nieruchomości
Obecnie panuje duża niepewność w gospodarce i to nie tylko w naszym kraju. Specjaliści twierdzą jednak, że czasy kryzysu sprzyjają inwestowaniu w nieruchomości. Podpowiadamy, jakie są tego powody.
Nieruchomość zachowuje swoją wartość
Nieruchomości znane są jako jedne z najsolidniejszych aktywów, w które można zainwestować. Zyskują one nawet większą wartości od takich czynników jak lokalizacja, komercyjne zastosowanie, jakie mogą mieć, a także ich wielkość. Czynniki te, w porównaniu do akcji giełdowych, są postrzegane i kontrolowane w bardziej stabilny sposób. Dlatego zakup domu jest znacznie bezpieczniejszy niż inne rodzaje papierów wartościowych, np. giełda. Nie wiesz jak inwestować w nieruchomości? Przeczytaj ten przewodnik.
Inflacja zwiększa wartość nieruchomości
Mądre inwestowanie to inwestowanie w nieruchomości. Nieruchomości zyskują na wartości w czasie inflacji, a gdy kryzys minie, można lepiej zarobić dzięki wynajmom wakacyjnym.
Są to aktywa inwestycyjne o niskim ryzyku
Domy i mieszkania są nieruchomościami inwestycyjnymi o niskim ryzyku, ponieważ istnieje większa kontrola ryzyka, jako że mają one elastyczność, aby być wynajmowane lub sprzedawane w dowolnym momencie. Na nieruchomości zawsze jest popyt, dlatego inwestowanie w nieruchomości jest zawsze dobrym pomysłem.
Brak konieczności korzystania z pośrednika
Kupno nieruchomości eliminuje konieczność korzystania z pośredników; prowizje i opłaty związane z instrumentami inwestycyjnymi; doradztwo potrzebne do ustalenia strategii i dywersyfikacji inwestycji rozcieńcza inwestycję.