Biuro nieruchomości

Ciężkie czasy pandemii

W ciężkich czasach, w dobie pandemii zastanawiamy się, co będzie dalej. Obostrzenia, administracyjne zamykanie biznesów doprowadzają do upadku wielu firm. Padają sieci sklepów, palcówki kulturalne, hotele i restauracje. Wiele osób traci pracę, nie jest w stanie spłacać zaciągniętych kredytów oraz opłacać nawet podstawowych zobowiązań, czynszu za mieszkanie.
Gdy nie jesteśmy w stanie płacić rat kredytu, gdy mieszkanie kupiliśmy, aby je wynajmować, na nim zarabiać, gdy rząd zamknął uczelnie i studenci zostali w domach i nie potrzebują mieszkania w mieście akademickim – mamy tylko koszty; raty kredytu, opłaty administracyjne, podatek od nieruchomości. Nie mamy natomiast przychodów.

Co robić? Trzeba pozbyć się ciężaru.

Czy w takiej sytuacji warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości? Czy pośrednik szybciej i drożej sprzeda nasze mieszkanie, dom, działkę inną nieruchomość?
Warto zatrudnić specjalistę; wyszukać profesjonalne biuro nieruchomości. „Profesjonalne” to warunek, szybkiej, z satysfakcjonującą i przede wszystkim bezpiecznej transakcji.

Inwestor zastępczy i jego zadania

Dobry pośrednik to taki:

– który nieustannie się szkoli,
– który ma ogromną wiedzę prawną, zna niuanse prawa spadkowego, umie czytać mapy geodezyjne, plany zagospodarowania przestrzennego, prawidłowo interpretować zapisy ksiąg wieczystych,
– współpracuje z prawnikiem specjalizującym się ochrony praw lokatorów, Ustawę o własności lokali, zna prawo spadkowe, zagadnienia podziału majątku, służebności,
– który umie negocjować,
– umie rozmawiać z ludźmi,
– który ma dużą bazę kontaktów z potencjalnymi nabywcami, a także z innymi biurami nieruchomości,
– który korzysta z MLS,
– zamieszcza ogłoszenia nie tylko na swojej stronie, ale także w odpowiednich portalach oraz w mediach społecznościowych w dedykowanych grupach tematycznych,
– który zawsze podpisuje umowę i posiada odpowiednie ubezpieczenie.

Pozostaw formalności pośrednikowi

Dobry pośrednich nieruchomości to taki, który pomoże załatwić wszystkie formalności i stawi się z nami u notariusza
Za taką kompleksową usługę, za gwarancję bezpiecznej transakcji warto zapłacić. Dobry pośrednik to gwarancja, że będziemy spokojnie spać, że pozbywając się jednego problemu, nierentownej nieruchomości, nie zafundowaliśmy sobie kolejnego kłopotu np. nieuczciwego niewypłacalnego nabywcy.

1 Comment
Konrad
18 czerwca, 2021

Życzę wszystkim aby zawsze trafiali na uczciwych pośredników